Вплив карбамазепіну на рівень тиреоїдних гормонів при гіпотиреозі: клінічний випадок
DOI:
https://doi.org/10.24026/1818-1384.4(52).2015.76143Ключові слова:
гіпотиреоз, карбамазепін, левотироксин, тиреотропний гормонАнотація
Замісна терапія післяопераційного гіпотиреозу проводиться синтетичними препаратами тиреоїдних гормонів. Потреба в тироксині залежить від багатьох факторів, що впливають на ефективність замісної терапії, зокрема прийому карбамазепіну. Через два роки після початку лікування карбамазепіном рівень ТТГ у пацієнтки зріс втричі порівняно з рівнем ТТГ до лікування карбамазепіном і майже у 10 разів порівняно з нормою. При цьому рівень вільного Т4 і Т3 був ближче до нижньої межі норми. Усім пацієнтам з гіпотиреозом (в тому числі з післяопераційним гіпотиреозом) необхідно контролювати рівень ТТГ, загального/вільного Т4 і Т3 перед і в процесі лікування карбамазепіном для своєчасної корекції дози левотироксину.
Посилання
Приступюк О.М. Гіпотиреоз: ушкодження органів та систем // Міжнародний ендокринологічний журнал. – 2011. – No 4 (36).
Паньків В.І. Синдром гіпотиреозу // Міжнародний неврологічний журнал. – 2013. – No 5 (59).
Основні показники діяльності ендокринологічної служби України за 2009 рік. АМН та МОЗ України, ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України», 2000–2009 рр.
Кравченко В.І., Постол С.В. Динаміка захворюваності на патологію щитоподібної залози в Україні // Міжнародний ендокринологічний журнал. – 2011. – No 35 (3). – С. 26–31.
Матеріали до науково-практичної конференції «Актуальні питання клінічної ендокринології та ендокринної хірургії». УНПЦЕХТЕОіТ МОЗ України, 16.11.2012, с. 26–27.
Боднар П.М., Михальчишин Г.П., Комісаренко Ю.І. та ін. Ендокринологія. Вінниця, 2013. – С. 148–149.
Чекман І.С., Горчакова Н.О., Казак Л.І. та ін. Фармакологія. Вінниця, 2011. – С. 226–233.
http://compendium.com.ua/info/3013/novartis-pharma/tegretol-sup-sup.
Jiri Horacek, Julius Simko1, Gerhard Waberzinek. Carbamazepine and risk of hypothyroidism: a prospective study // Endocrine Abstracts. – 2007. http://www.endocrine-abstracts.org.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Клінічна ендокринологія та ендокринна хірургія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).